Varování. Vybíráte zubní pastu? Vyhněte se těm s mikrokuličkami


Koupit si zubní pastu, není jen tak. Pozor si dávejte zejména na verze s takzvanými mikrokuličkami.

Ty jsou totiž obyčejným výrobkem z plastu, který má za cíl, zbavit vás zbytků jídla.Vyrobeny jsou z polyethylenu a naleznete je také v peelingových výrobcích v podobě sprchových gelů.

Jak každému jistě dojde, tento materiál rozhodně není vhodný pro naše tělo. Pokud máte otevřené rány, dostanou se kuličky snadno do organismu. Totéž platí, pokud je náhodou se zubní pastou spolknete.

Proč zrovna umělá hmota? Protože je cenově dostupnější než verze kuliček vyrobených z rozpustné hmoty.


Polyethylen však ohrožuje životní prostředí a také lidské zdraví. Pokud není řeč o možnosti, že se hmota dostane do vašeho organismu cestou otevřené rány, s jistotou se dostane do jezera, potoka či oceánu.

Následuje koloběh, protože mnoho ryb si tyto kuličky splete s jikrami, požije je; člověk pro změnu rybu uloví a konzumuje  ji zanesenou touto chemií, která pohlcuje veškeré pesticidy a těžké kovy.

S tímto uvědoměním přišla společnost s takzvaným hnutím proti mikrokuličkám. Průkopníkem byla dentální hygienistka a zároveň bloggerka, která o tom uvědomila svět díky svému článku.

V tom uvedla, že se neustále přehrabává v dásních plných plastových kuliček, které pohlcují jako houba bakterie a způsobují tak zánět dásní. Pokud mají takový vliv na zuby, co asi udělají v našem organismu?

Zjišťovat to nemusíte, postačí, když se nadobro vyhnete zubním pastám a kosmetickým nebo hygienickým produktům s obsahem mikrokuliček.

Zdravé alternativy

Existují však také verze v podobě semen, například chia semínka či třtinový cukr. Ty jsou například přírodní alternativou tělového peelingu.


Zdroj: Choose well your toothpaste may be loaded with microbeads that never go away

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku