Toto není pro začátečníky. Udělejte si kompletní detox těla i duše za pouhé 3 dny a pár korun

Dámy a pánové, opravdu si myslím, že se všichni shodneme – každý z nás potřebuje čas od času přestávku k odpočinku, uvolnění, omlazení a obnovení mysli, těla i ducha.

Možná si to představujete neco jako, jak strávíte příští dovolenou, kdy nebudete přetíženi každodenními stresy. S dovolenou se vrátíte s pocitem osvěžení, nadšení a připravenosti se chopit další práce!

Ale měli byste se zeptat sami sebe – co se stane, když dovolenou mít nebudete? Ale nebojte se, i s tímto problémem vám rádi pomůžeme.

Náš trávicí systém potřebuje také přestávku. Pracuje na plno tvrdě každý den a nic mu neudělá vetší radost, než když si i on tá svou vlastní dovolenou od každodenního poctivého trávení toho, co sníme. Podle odborníků je totiž půst skvělým způsobem, jak dát vašemu systému odpočinek, který potřebuje, protože ne všechny formy detoxu jsou vhodné.

Den 1

Propláchnutí slanou vodou

Proč? Pokud nemáte denně stolici (1-3 krát), pak nejste tzv.  “pravidelní”. Obsah v podobě nastráveného jídla se může zaseknout v tlustém střevě, což způsobuje přibírání na váze, toxickou zátěž břemeno a cítíte se špatně.

Cože? Slaná voda? Pročištení slanou vodou je přirozený, snadný a levný způsob, jak pročistit tlusté střevo.

Jak? Udělejte to jako první věc ráno na lačný žaludek. Je to velmi jednoduché – stačí smíchat 2 lžíce nerafinované mořské soli s 2 deci. teplé vody. Dobře promíchejte a pijte.

POZNÁMKA: Dámy a pánové, měli byste zůstat v blízkosti toalety nejméně po dobu 2 hodin. Při sezení na toaletě si položte si nohy na malou stoličku, protože pomáhá uvolnit tlusté střevo a usnadnit průchod obsahu střev. Mnoho článků na internetu říká, že se používájí 2 kavové lžičky soli pro spláchnutí. Ale 2 polévkové lžíce jsou účinnější. Poté byste měli dát horkou lázeň nebo sprchu a odpočívat při čtení něčeho motivujícího nebo inspirativního. Nepoužívejte žádné nepřirozené hygienické produkty, protože jsou nabité toxiny a chemikáliemi. Skvělou alternativou je šampon z jedné sody a jablečný ocet jako kondicionér. Avokádo je skvělé pro použití jako pleťová maska a nerafinovaný kokosový olej je pak nejlepší pro hydrataci pokožky jako tělový krém.

Den 2

Aktivace lymfy

Vypijte ráno slanou vodu. Je to již mnohem jednodušší, protože v tlustém střevě není žádné nové jídlo. Pak byste měli jít na procházku ven a lehce se protáhnout před ní i po ní. Dýchejte čerstvý vzduch! Před dalším koupáním proveďte suché kartáčování, které odstraní mrtvé kožní buňky a stimuluje lymfatický systém, aby uvolnil odpadní látky. Postup můžete shlédnout zde.

Den 3

Relax

Třetí den je primárně o relaxaci. Dámy a pánové, můžete se cítit trochu slabí a unavení, a proto se zdržte všech rychlých pohybů. Můžete jít třeba ven na čerstvý vzduch. Pokud musíte, snězte lžíci kokosového oleje, abyste do těla dostali nějaké zdravé tuky a kalorie. Když přijde čas, kdy půst ukončíte, vyberte si na začátek něco čerstvého a přirozeného, jako je například zelený džus – zelené jablko smícháte s polovinou avokáda a posypete himalájskou solí a mletým pepřem.

Je důležité, abyste nezapoměli na následující- v příštích několika dnech se zaměřte na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce. Věnujte pozornost tomu, jak vaše tělo reaguje na každé nové jídlo, které jíte. Máte-li nějakou předchozí citlivost na nějaké potraviny, zkoušejte je postupně (vždy po 72 hodinách). To vám pomůže identifikovat viníka.

POZNÁMKA: během očisty můžete zaznamenat tyto nepříjemné pocity:

  • Bolest hlavy – zvláště pokud jste silný piják kávy
  • Slabost – omezte jakékoli extrémní pohyby nebo cvičení.
  • Hlad – neměl jsem pocit skutečného hladu až do 3. dne. Pijte vodu kdykoli budete cítit hlad!
  • Únava – Je-li to možné, během půste spěte o něco déle (alespoň 8 hodin) a odpočívejte, kdykoli potřebujete.

A naopak pocítíte tyto přijemné důsledky:

  • Zmizí pocit nafouknutí – hned po prvním dnu se vám zmenší žaludek.
  • Snížení nadýmání a plynnatostií.
  • Posílený duch – děláte pro vaše tělo něco neuvěřitelného. Zpracované potraviny mohou způsobit to, že se cítíte na dně a letargicky. Tím, že tyto potraviny odstraníte se vaše tělorozjasní!
  • Lepší kůže – sem tam máte ucpané póry a tvoří se vám pupínky. Během tří dnů se tohoto zbavíte a vaše kůže bude pěkně zářit!

POZNÁMKA: Nedávná studie ukázala, že půst po dobu 72 hodin má sílu regenerovat celý imunitní systém. Tento 3-denní plán detoxikace může být pro vás těžký, ale rozhodně stojí za to. Vaše tělo vám poděkuje.

Související 


Zdroj: Not for Beginners: Do a Complete Body, Mind and Spirit Detox in Just 3 Days – For 3 Dollars!

NEPŘEHLÉDNĚTE

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *