Tato domácí pasta vybělí zuby a odstraní otoky, paradentózu i bakterie

zubni pasta z kurkumyZdravý a zářivý úsměv patří mezi nejatraktivnější znaky člověka, které mu dodávají sebevědomí, uspokojení a štěstí. Pro udržení si takového zdravého chrupu však je třeba i něco udělat.

V našem dnešním článku vám proto nabídneme pár zajímavých a zároveň velmi cenných informací, jak si zkrášlit váš úsměv. Konkrétně se dozvíte, jak si vyrobit domácí zubní pastu, která dokáže zajistit následující věci:

  • potlačit otoky a záněty dásní
  • vybělit zuby
  • zastavit a obnovit ustupující dásně (paradentózu)
  • zničit škodlivé bakterie v ústech

Předtím, než přejdeme k samotnému receptu se však pojďme trochu blíže podívat na tradiční komerční zubní pasty a dentální vody, včetně jejich vlivu na ústní dutinu.

Účinky komerčních zubních past

Lidé jen v Evropě utratí každý rok na produkty ústní hygieny přes 2 miliardy Eur. Jejich účinky jsou však více než sporné. Pokud si vezmeme například produkty zaměřené na bělení zubů, tak tyto výrobky mají mnohé závažné vedlejší účinky, jako například:

  • způsobují bolesti zubů
  • dráždí dásně a sliznice v ústech
  • mohou vyvolat štěpení zubů
  • způsobují ustupující dásně
  • po vysazení zuby opět rychle žloutnou
  • zuby se stávají průsvitné
  • vedou k různým infekcím a nemocem ústní dutiny

Některé produkty na bělení zubů mají i pozitivní výsledky, ale jejich efekty netrvají dlouho. Jejich časté používání zase zuby nenávratně poškozuje. Proto je lepší se jim raději vyhýbat. Místo nich zkuste přírodní produkty, které uvedené problémy nemají.

Naštěstí, jak jsme již uvedli na začátku, existují přírodní látky, které si s bělením zubů i záněty hravě poradí. Navíc při nich nehrozí žádné riziko poškození.

Domácí bělící a protizánětlivá zubní pasta

Jednou ze surovin pro výrobu naší domácí zubní pasty je i kurkuma. Nemusíte se však nyní obávat její žluté barvy – na zuby má úplně jiný účinek než například na látky nebo jiné povrchy, které barví do žluta. V případě zubní skloviny, po jejím smytí zůstanou zuby bělejší.

Kromě bělení zubů nabízí i mnohé další přínosy, zejména co se týče potlačování zánětů a infekcí.

Toto přímo zázračné koření se ve starých herbální knihách často nazývá i “zlatem”. Její zbytky byly nalezeny na zubech starověkých koster v blízkosti řeky Indus a také na mnoha starodávných kuchyňských předmětech.

Kurkuma, na rozdíl od farmaceutických protizánětlivých léků, které mají mnohé vedlejší účinky, ovlivňuje pozitivně mnoho tělesných orgánů a také na lidskou psychiku.

Všechny tyto vlastnosti kurkumy umocňuje ještě druhá skvělá surovina – kokosový olej. Ten má také poměrně silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Ingredience

K výrobě této zubní pasty budete tedy potřebovat následující suroviny:

1 čajovou lžičku kurkumy

1 čajovou lžičku kokosového oleje

1 až 2 kapky esenciálního oleje z máty (volitelné kvůli mentolové chuti)

Postup

  • Smíchejte v misce všechny suroviny, abyste získali homogenní pastu.
  • Vezměte zubní kartáček, namočte štětinky do směsi a myjte si zuby běžným způsobem 3 až 5 minut. Během mytí několikrát znovu naneste směs na kartáček.
  • Na konec pastu vyplivněte a ústa si propláchněte čistou vodou.

Jaké výsledky očekávat

Za pár dní až týden budou vaše zuby neskutečně bílé. Zároveň byste se měli zbavit dalších zdravotních problémů jako jsou záněty a bolesti dásní, ustupující dásně, infekce ústní dutiny či dokonce špatný zápach z úst způsobováný bakteriemi.

Navíc, tato zubní pasta neobsahuje škodlivý fluor. Vyloučením fluoru si ochráníte i svůj mozek a kosti, na které má pravidelné užívání fluoru neblahý vliv. V případě mozku hrozí kalcifikace šišinky (epyfýzy), což je orgán odpovědný za lidskou intuici.

U kostí je zase riziko zvyšování jejich křehkosti a lámavosti, či dokonce rakoviny. Na zubech se nadměrný přísun fluoru projevuje skvrnitostí a fleky (dentální fluoróza).


Zdroj: This Turmeric Anti-Inflammatory Paste Will Reverse Gum Disease, Swelling, And Kill Bacteria

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 4

  1. klokan321 napsal:

    Pozor!!! toto záření vyzařují LCD displeje, proto se nedivte že po čtení v tabletu či telefonu nemůžete pořádně zabrat.

  2. Stará Blažková napsal:

    A o fluoru… “Přestože fluor není klasickým biogenním prvkem, je známo, že jeho příjem je žádoucí především pro vývoj zdravých zubů a jejich ochranu před zubním kazem.[4] Vznik fluorhydroxyapatitu (pentahydrát) vytváří pro agresivní prostředí dutiny prostředek, jak zabránit útoku organických kyselin na sklovinu (hydroxyapatit je po dekarboxylaci disociován s fluorem). Rozpustnost této sloučeniny je 1000krát nižší. Dále stimuluje fyziologické pochody (tvorba organických sloučenin v játrech a ledvinách, zprostředkuje vazbu fosforečnanu vápenatého ve tkáních).

    Některé zubní pasty proto mají záměrně zvýšený obsah sloučenin fluoru (fluorid sodný, fluorid cínatý, fluorofosforečnan sodný[5]). Kromě toho se v některých zemích světa, zejména ve Spojených státech amerických, provádí umělé zvyšováni obsahu fluoru v pitné vodě (tzv. fluorování vody).[6]

    Zdravotní rizika

    Přípustné množství fluoru v zubních pastách je v EU 1500 ppm,[5] při vyšších koncentracích roste riziko vzniku dentální fluorózy doprovázené hnědými shvrnami na zubech.[7] Při jednorázovém požití pouhých 150 mg fluoridu sodného (NaF) může dojít k nevolnosti, zvracení, průjmu a akutní bolesti břicha,[8] akutní otrava se léčí infuzí vápenatých iontů.[8] Fluoridový anion je protoplasmatický jed, zasahující do funkce enzymů, neurotoxický a váže ionty vápníku.”

    • Ofirnie napsal:

      Ty dva obrázky zubů nahoře jsou matoucí. Ten první je evidentně přes lehký, žlutý filtr a ten druhý zase lehce vybělený…tudíž ten kontrast je rozdílný a těžko pak věřiti tomu, co píšou =)
      Jinak zdravím…

  3. Stará Blažková napsal:

    Jen tak mimochodem o šišince… “Šišinka je hlavním místem tvorby spánkového hormonu melatoninu, který je z šišinky uvolňován do krevního oběhu. U savců a vyšších živočichů je melatonin důležitým hormonem ovlivňujícím cirkadiánní a cirkanuální biorytmy, spánek a bdění a činnost pohlavních žláz. Hladiny melatoninu jsou silně závislé na střídání světla a tmy. Objevuje se také v oblasti sítnice nebo zažívacího traktu. Je tvořen z aminokyseliny tryptofanu a jeho produkce je řízena tzv. cirkadiánními hodinami v oblasti hypothalamu. Světelné záření (především pak o vlnové délce 484 nm – což odpovídá světlemodré barvě) jeho tvorbu snižuje, tma naopak jeho produkci podporuje. V noci je hladina melatoninu v krvi výrazně zvýšená. Aktivita šišinky je ovlivněna hypothalamem, který zprostředkovává informace o tom, kolik denního světla dopadá na sítnici. Denní světlo a sluneční svit má tedy vliv i na náš spánek.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *