Skutečná příčina bolestí – Jak je páteř spojena se všemi orgány

pater_body_souvislosti-600-x-359Problémy s páteří často způsobují bolesti v naprosto odlišných částech těla. Když pak omylem léčíme jiné nemoci, tak samozřejmě, že je taková léčba neúspěšná. 

Z uvedeného důvodu bychom při každé bolesti měly zohlednit i možnost, zda není příčina potíží náhodou v páteři.

Pokud někde pociťujete bolest, pomocí obrázku na začátku článku dokážete určit, který obratel na páteři za to může být zodpovědný. Pak se můžete zaměřit na to, zda v dané oblasti nemáte na páteři nějaké anomálie.
Pokud tam opravdu existují, tak je velká šance, že jejich odstraněním se zbavíte i takzvané fantomové bolesti v jiné části těla.

Nejčastěji projevy anomálií na páteři

Podle mnoha osteopatů (holistických lékařů specializujících se na pohybové ústrojí), například až 70 % bolestí hlav vyvěrá právě z páteře.

Mezi další časté zdravotní problémy spojené s křivou páteří, posunutými plotýnkami či poškozenými obratli patří:

 • hučení v uších
 • problémy s polykáním jídla
 • vady zraku
 • mnohé jiné

Pokud například pociťujete bolest a ztuhlost v rukou, zkontrolujte si krční páteř.

Problémy s hrudní páteří mohou zase kopírovat bolesti srdce, žaludku nebo střev.

Anomálie v bederní páteři jsou zodpovědné nejen za bolesti ve spodní části břišní dutiny, ale například i za bolesti v kyčelních kloubech či stehnech. Mohou také ovlivňovat cit v nohách a chůzi.

Závěr

Důsledná péče a posilování páteře vás s vysokou pravděpodobností zbavit bolestí vnímaných na jiných místech těla. Možná si takto konečně vyřešíte i obtíže, se kterými vám celá léta nedokázal nikdo pomoci.


Zdroj: The Real Cause Of Pain – How The Spine Is Connected With All Organs

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 3

 1. Co já vím, neplatí to jistě pro všechny. Nepopírám, že to může platit pro určitou věkovou skupinu a nebo vrstvu. Mladý člověk jistě jinak myslí než starý a také jinak vše hodnotí.

 2. Drahoslava napsal:

  Cením si Vaších poznatků a šířím je mezi svými přáteli, abych poukázala na to, Každý orgán v těle jenž je odstraněn chirurgicky ovlivňuje další orgány v těle těsně navazujícího schématu pro funkčnost ostatních ještě zdravých orgánů. Například i každý vytržený zub je spojen s jednotlivými orgány.

 1. 29.1.2021

  […] Skutečná příčina bolestí – Jak je páteř spojena se všemi orgány […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku