První pomoc pro lidi s chronickou rýmou, alergií nebo s problémovým dýcháním. Tohle Vám pomůže už za pár dní a nadobro

Mnoho z Vás již je pravděpodobně zoufalých po tom, co seVás rýma drží už od zimy a ne a ne odejít. A nepomohly ani žádné spreje, léky proti nachlazení nebo napařování. 

My Vám ale poradíme jednu jednoduchou věc, která Vám pomůže a problémů vás zbaví.  Vše, co potřebujete je obyčejná voda. Je však potřeba říci, že pokud máte poškozenou sliznici, o používání metody se poraďte určitě s lékařem.

Konec rýmy rychle a hlavně nadlouho!

Pro ty, které trápí chronická rýma, kašel, alergie, neustále ucpaný nos či dokonce bolesti hlavy. Vše, co potřebujete je voda a sůl (nejlépe mořská sůl). Na začátek si připravte menší dávku , stačí vám 250 převařené vody a ¼ lžičky mořské soli, později múžete ve stejném poměru udělat vetší, tzn. z 1 l převařené vody a 1 lžičky soli.

Ještě účinnější a rychlejší způsob

Jde o proplachování nosních dírek na které se používá speciální nádobka zvaná také sloník (lze normálně zakoupit v lékárně). Postavíme se nad umyvadlo a hlavu nakloníme do úhlu přibližně 45 stupňů (jedna nosná dírka je výše, druhá níže).


Do dírky, která je vyšší nalejte pomocí nádobky solný roztok tak, aby voda vytekla druhou dírkou. Během celého postupu je třeba silně dýchat ústy, jinak se vám tekutina dostane i do úst. Tento postup pak opakujeme i s druhou dírkou. Chce to trochu cviku, proplachování nemusí jít hned každému, ale v principu je to úplně jednoduché.

Směs necháte úplně vychladnout, přelijete do prázdné nádobky od nosního spreje (abyste nevylili, použijte stříkačku). Pak si prstem zacpete jednu nosní dírku, do druhé jednoduše nastříkne solný roztok a potom vyfouknete. Stejně opakujte postup s druhovou nosní dírkou. Roztok používejte dle potřeby, pomůže už o pár dní.

Co můžete čekat:

– uvolnění nosu a dýchání bez problémů
– dlouhodobé zlepšení problémů a celkový ústup nepříjemných příznaků – třeba aplikovat alespoň 1 týden
– vyšší odolnost vůči infekcím
– v případě akutního onemocnění dýchacích cest rychleji vyléčení a zcela zotavení

Související

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *