POZOR! Nikdy neužívejte kurkumu v kombinaci s některým z těchto léků

rizika kurkumyV našich článcích jsme ji věnovali relativně významný postoj. A zaslouženě. Kurkuma je velmi prospěšná přírodní látka, která se považuje za alternativní lék k mnoha různým onemocněním. A proto se její použití, které má mnohem méně vedlejších účinků, často doporučuje jako přírodní varianta léků a léčiv.

Nicméně, v některých vzácných případech, může kurkuma způsobit závažné nepříznivé účinky na zdraví.

Pokud se používá příliš, nebo v kombinaci s některými léky. A tomu se bude věnovat dnešní článek.

Když se hovoří o kurkumě, lidé obvykle myslí kořen této rostliny, který se používá jako kuchyňské koření, jako lék, a v různých ceremoniích v Indii už více než čtyři tisíciletí.

Přednosti

Četné studie prokázaly zdravotní výhody kurkumu, i když ne všechny z nich jsou vědecky potvrzeny. Většina z jejích vlastností se týká kurkuminu, léčivé látce, kterou obsahuje.

Bylo zjištěno, že má silný protikarcinogenní, protizánětlivé, antioxidační a protitrombotické vlastnosti.

Vzhledem ke svým prospěšným účinkům,používá mnoho lidí kurkumu v kombinaci s jinými léky, nebo jako alternativu k již předepsaným medikamentům.

Činí takto z toho důvodu, aby se zabránili negativní účinkům a komplikacím při nadměrném používání komerčních léčiv.

Rizika

Nicméně, kurkuma může být nebezpečná, pokud se užívá v kombinaci s některými specifickými léky, a může způsobit škodlivé a vážné vedlejší účinky.

Srážlivost krve

V některých případech může být kombinace jejích předností a předepsaných léků velmi nebezpečná. Jedním z těchto případů jsou její antitrombotické vlastnosti, které rozpouští krevní sraženin.

V kombinaci s léky, které snižují srážlivost krve tím mohou ohrozit zdraví snižující srážlivost krve. Jedná se především o léky, jako jsou Aspirin, Warfarin (Coumadin, nebo Klopidogrel (Plavix)).

Konkrétně, jejich kombinace ve skutečnosti zvyšuje účinek léků na ředění krve a tím zvyšuje riziko krvácení.

Diabetes

Kurkuma je také v interakci s léky na diabetes, které snižují hladinu cukru v krvi. Konkrétně to zvyšuje jejich účinek, a tím současně zvyšuje riziko nízké hladiny cukru v krvi.

V důsledku toho může dojít k mnoha vedlejším důsledkům, jako je rozostřené vidění, delirium, poruchy kognitivních funkcí, úzkost nebo třes.

Žaludeční kyseliny

Použití kurkumy může také vést k alergickým reakcím, propukající ve vyrážky nebo kopřivku. Může dokonce způsobit dušnost a anafylaxi.
Kromě toho, kurkuma by se neměla kombinovat s léky, které snižují žaludeční kyselost, protože tělo ve skutečnosti bude zvyšovat produkci žaludeční kyseliny, což povede k nevolnostem, bolestem břicha, nadýmání, a poškození jícnu.

Mezi léky, které snižují obsah žaludečních kyselin patří Omeprazol, Famotidin (Pepcid), Cimetidin (Tagamet), a Ranitidin (Zantac).

Proto, pokud budete užívat kurkumu ve stejnou dobu jako některý z těchto léků, nebo v případě, že se u vás objeví jakákoli alergická reakce, měli byste ji nahradit jinou přírodní alternativou, nebo snížit množství konzumované kurkumy.


Zdroj: Don’t Ever Use Turmeric If You’re on Any of The Following Medications

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Marcela napsal:

    Po konzumaci Kurkumi, mam prujem ! Musela som ju vysadit. Jak to, ked je tak zdrava ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku