Povařte 3 bobkové listy ve vodě se skořicí a vyzkoušejte tisíce let starou techniku očisty střev


Už naši předkové věděli, že bobkový list zlepšuje trávení. Ve spojitosti s přípravou luštěnin ho Slováci odedávna přidávali do fazolové polévky, protože věděli, že bude zmírňovat nadýmání, typické po konzumaci luštěnin.

Zároveň vyvolává uklidňující stavy. Má také protizánětlivé a močopudné účinky. Pomáhá vyrovnávat hladinu krevního cukru (glukózy). Zlepšuje také paměť a schopnost duševní koncentrace. V podobě oleje přidaného do koupele (vavřínový olej) prospívá ztuhlým svalům a kloubům, odbourává stres a únavu.

Zázrak na hubnutí a očistu těla

Odvar (čaj) z bobkových listů v člověku vyvolá pocit lehkosti i v případě, že máte nějaké to kilo navíc. Kromě toho ingredience v nápoji pomáhají organizovat činnost trávicího systému a očišťují tělo. Jednoduše řečeno – jde v podstatě o spalovač tuků a nápoj na osvěžení a revitalizaci těla, který znali už v antice. Kromě toho má blahodárný vliv na trávicí systém, pomáhá kloubem, játrech a ledvinám a dokáže z těla rychle odstranit nahromaděnou vodu.

Potřebujeme jen tři rostlinné ingredience a vodu

– kvalitní zelený čaj, ideální je sypaný a ne ve sáčcích. Můžeme jej nahradit i vlastní čajovou směsí ze sušené kopřivy či pampelišky.
– 3 bobkové listy (i když se v mnoha receptech setkáte i s pětinásobně větším množstvím, nepřehánějte to. Odvar by vám více uškodil, než pomohl).
– jednu – dvě celé skořice
– kvalitní vodu  (pod tímto pojmem je myšlena voda bez chlóru, ideálně pramenitá, přímo z přírodního zdroje se zachováním minerálních složek / nikdy ne destilovaná!

Postup

1. 1 polévkovou lžíci kvalitního zeleného čaje vložte do většího džbánu nebo hrnce a zalijte 8 dcl vroucí vody.

2. Přidejte jeden až dva kusy celé skořice a 3 bobkové listy.

3. Odvar zakryjte a nechte louhovat 15 minut.

4. Pak přeceďte a můžete pít.

Užívání

Aby měl čaj skutečně hubnoucí účinky, vypijte 3 malé šálky denně. Připravte si nápoj ve větším množství najednou a pijte ho postupně. První šálek si dejte ráno na lačný žaludek, druhou můžete v době mezi snídaní a obědem a třetí večer po posledním jídle.
Čaj nepřislazujte ani medem! Nikdy ho nepijte po dvacáté hodině!

Účinky tří ingrediencí, nebo jak to funguje?

Zelený čaj nemá žádné kalorie a sám o sobě je silným spalovačem kalorií. Mimo jiné jeho pravidelné popíjení brzdí chuť k jídlu, podporuje spalování tuků v oblasti břicha a způsobuje zvýšení spotřeby energie.

Skořice podporuje trávení, zlepšuje funkci inzulínu a zabraňuje zvýšenému ukládání tuků v těle. Kromě dalších účinků je také účinným afrodiziakem a zlepšuje stav pokožky.

Bobkový list. tato nenápadná i když chuťově výrazná koření dokáže mnohem víc, než jen ochutit polévku či omáčku. Dokáže výrazně pomoci i při detoxikaci organismu a podporuje trávení.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *