Ortopedi varují: Bolest zad vám může způsobovat i špatná obuv! Pokud máte doma tyto boty, okamžitě byste je měli vyhodit

Znáte tu situaci? Přijdete do obchodu, a pokud spatříte krásné boty ve vaší velikosti, a ještě k tomu pohodlné, jednoduše je musíte mít! Otázka pohodlnosti ale ne vždy znamená i zdraví pro vaše chodidla.

Módní trend neznamená i zdravý trend. A tak je tomu i s botami nazývané ugg.

Ugg boty jsou v prodejnách již delší dobu, ale stále se těší velké popularitě. Jde o teplé pohodlné unisex boty, které k nám přišly z Austrálie, jsou obvykle vyrobeny z ovčí vlny se syntetickou podrážkou, a proto jsou v takové oblibě.

Odborníci však varují! Tyto boty nám mohou způsobit bolest v kolenou, a tím pádem to může vést k ortopedickým potížím.

Daň za pohodlnost

V těchto měkkých botách se nohy cítí jako v bavlnce, ale nejsou stabilní. Při chůzi neposkytují podporu pro klenbu chodidla, což má za následek, že špatně našlapujete. Noha není stabilizovaná, mění pozici a tím pádem mění pozici i celé tělo. Toto vede k zatížení kolen a kloubů, až ke špatnému držení těla nebo dokonce poškození chrupavky.

Jak si správně vybrat


Pokud navzdory všem doporučením i tak zvolíte tento typ bot pro měkkost, doporučujeme nenosit je dlouho na noze, případně jen jako domácí obuv.

V dnešní době už můžete najít na trhu více modelů, a tedy i stabilnější kousky. Při výběru dbejte na to, aby vám přesně seděly na noze a při chůzi jste necítili, že vám noha létá. Pokud ale už máte nějaké zdravotní problémy, odborníci tuto obuv nedoporučují vůbec nosit.

Poslouchejme své tělo a zvolme raději boty, které jsou doporučeny i ortopedy, vždyť zdraví máme jen jedno. A konečně pohodlné a měkké boty najdeme i v jiných modelech, které jsou taktéž stylové. Co říkáte?

Související 


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku