Naučte se používat domácí tělové máslo. Je ideální pro všechny typy pleti

Zdravá a hydratovaná pleť je pro každého z nás velmi důležitá. Většina prodávaných přípravků však obsahuje chemické přísady, barviva a parfemace, které mohou způsobovat celou řadu alergických reakcí. Pro hydrataci pokožky můžeme použít i přírodní prostředky, které si sami vyrobíme. Patří mezi ně i přírodní tělová másla.

Co jsou přírodní tělová másla?

Přírodní tělová másla jsou přírodní prostředky, které jsou určeny pro péči o naši pokožku. Neobsahují vodu, takže se do pokožky lépe vstřebávají. Obsahují velké množství mastných kyselin, pomáhají hydratovat a změkčovat naši pokožku a zmírňují její podráždění.

Výhody přírodních tělových másel

Díky svým přirozeně vyživujícím látkám jsou jedním z nejlepších způsobů, jak pokožku hydratovat. Většina z výrobků nemá žádnou vůni, proto se k nim mohou přidávat některé druhy esenciálních olejů.

Tyto druhy přípravků jsou určeny pro aplikaci na konkrétní problematická místa. Lze je používat nejen pro hydrataci, ale i na vyrážky, pro vyhlazení vrásek, pro hojení ran a při podráždění pokožky.

Přírodní másla také pomáhají obnovovat zdravý růst vlasů.

Některé přírodní přísady pro výrobu

Mandlový olej

Tento olej vytváří prostředek, který obsahuje celou řadu mastných kyselin a vitamín D. Velká viskozita a hladká struktura oleje usnadňuje jeho nanášení. Je to ideální přísada do balzámů, tělových masek a je vhodný pro všechny typy pleti.

Avokádové máslo

Obsahuje dostatečné množství vitamínů A, B a E, což z něj činí silnou hydratační látku pro matné vlasy a hodně suchou pokožku. Nabízí i přirozenou odolnost vůči UV záření.

Kakaové máslo

Je to jeden z nejvíce stabilních tuků, obsahuje velké množství antioxidantů a je ideální volbou pro těhotné ženy, pomáhá předcházet vzniku strií.

Kokosový olej


Díky nízkému bodu tání je kokosový olej téměř tekutý při pokojové teplotě, takže jej bez námahy můžete vmasírovat do pokožky. Tento tropicky vonící olej funguje dobře při ošetření akné nebo pro hydrataci.

Jojobové máslo

Jojobové máslo je užitečné při léčbě ekzému a psoriázy , stejně jako při řadě dalších problematických stavů kůže. Jeho krémová struktura je strukturovaná podobně jako lidský kožní tuk, což je ideální pro řešení problémů u nadměrně mastné pleti.

Bambucké máslo

Bambucké máslo je klasická kosmetická přísada do celé řady produktů. Obsahuje jedinečnou kompozici mastných kyselin a vitamíny (A, B). Nabízí jemnou ořechovou vůni.

Tipy pro použití domácího tělového másla

Ideální čas pro jeho aplikaci je přímo po sprchování, když je pokožka ještě mírně navlhlá.

Vysoce koncentrované ingredience umožňují aplikaci pouze malého množství přípravku. U tužších přípravků postačí rozehřát malé množství mezi prsty, aplikace je pak velice snadná.

Související 


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku