Jak si doma snadno vypěstovat neomezené množství jarní cibulky

cibule-vo-flasiJak úžasné by to bylo, kdybyste pokaždé, když potřebujete čerstvou cibulku pro váš recept či jídlo, mohli sáhnout k oknu a jednu si odtrhnout? Obzvláště, když přichází zima.

Samozřejmě, můžete ji koupit v každém supermarketu.Nikdy však nemáte dostatek informací o jejím původu, a jak byla pěstována. A v zimě ji ne vždy musí mít. Navíc úplně čerstvou. Pěstovat ji venku v zahrádce před domem může být problém ze dvou důvodů. Prvním je roční období. Nyní v nadcházející zimě by to příliš nešlo. No a druhým důvodem pro většinu z nás je to, že bydlí v bytovkách a tím pádem zahrádku nemají.

Nezoufejte, našli jsme pro vás řešení!

Co budete potřebovat

  • 5 litrovou plastovou láhev
  • Nůžky
  • Lepicí pásku
  • Cibuli
  • Hlínu
  • Vodu

Návod

Začněte tím, že odstřihnete vrch plastové láhve. Pak do ní vystřihněte otvory pro cibuli.Aby cibule z láhve nevypadly, měly by být otvory menší než jejich průměr, ale dostatečně velké, aby se přes ně prostrčila vrchní stopka (následující obrázek vlevo). Postupně do láhve umístěte hlínu a na ni ukládejte cibule v jednotlivých vrstvách .

cibule-plnenie-flase

Ujistěte se, že cibule je natočena tak, aby přes díru přesahovala její stopka. Pokračujte ve vrstvení hlíny a cibulí tak dlouho, dokud nebude láhev plná.  Po zaplnění můžete zpět přiložit vrchní část láhve a upevnit ji lepicí páskou. Nebo ji nechte tak, jak to je – bez víčka.

Hlínu zalejte vodou a umístěte láhev na okno nebo do jeho blízkosti. Lepší by bylo, kdyby láhev nebyla vystavena přímému slunci. To by tmavou hlínu v láhvi přehřálo, což by mohlo způsobit únik plastu do půdy.Bez přehřívání by se z láhve neměl uvolňovat téměř žádný plast (podobně, jako se neuvolňuje, pokud je v ní studená voda).

Zanedlouho začnou cibulky klíčit. Můžete sledovat, jak rostou a nakonec je průběžně odstřihávat a dochucovat si jimi vaše jídlo.

cibule-klicenie

Bonus

Domácí pěstování cibulky za oknem nemusí být pouze užitečné, ale může dokonce plnit o roli okrasnou. Tak jako můžete vidět na následujícím obrázku.

cibule-vo-flasi a kvetinaci

Dobrou chuť!

Související 


Zdroj: How To Easily Grow an Endless Supply Of Onions Indoor

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *