Hustá krev je skrytou hrozbou, které je vystaven každý z nás!

Hustota krve závisí na kvalitě práce všech lidských orgánů. Příčiny mohou být různé, ale jedna věc je jistá: hustá krev není schopná plnohodnotně vykonávat svou primární funkci – dodávku.

Krevní buňky jí přidávají na hustotě, zatímco plazma má kapalnější konzistenci. Pokud počet krvinek převýší hustotu plazmy, zvýší se i viskozita a hustota krve.

Vzhledem ke zvýšené viskozitě, ne všechny krvinky jsou schopny plně vykonávat svou funkci. To znamená, že orgány nedostanou vyživující látky a ty odpadní, se z těla nedostanou úplně ven.

Na to, aby se odčerpávala hustá krev, potřebuje srdce pracovat nad své síly, nemluvě o trombóze, poruše prokrvení orgánů včetně mozku, křečových žilách či ateroskleróze.

Jak zředit hustou krev?

Aby se zabránilo stagnaci v cévách a zlepšila se průchodnost, je nutné ředění krve. Po absolvování krevního obrazu a určení závažnosti hyperviskózní syndromu, lékař určí potřebná opatření k normalizování stavu.


Pokud byla zjištěna abnormální hustota krve, bez ohledu na důvod byste si měli ihned upravit váš jídelníček. Vzdejte se smaženého a mastného jídla, konzervovaných potravin, uzenin, sladkostí a nakládané zeleniny.

Vylučte i pohanku, brambory, banány, alkoholické a sycené nápoje. Ujistěte se, že budete konzumovat více nízkotučných mléčných výrobků a pijte dostatek tekutin!

Existuje mnoho produktů, které přispívají ke zředění krve. Patří mezi ně pomeranče, granátové jablko, fíky, maliny, česnek, červená řepa, jahody, zázvor, citrony, slunečnicová semínka a kakao.

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) – jeden z nejoblíbenějších, účinných a bezpečných léků na ředění krve. Zlepšuje průchodnost cév a je prevencí před srdečními chorobami. O správném dávkování se poraďte s lékařem.

V lidovém léčitelství se používá Tužebník jilmový (latinsky filipendula ulmaria), který slouží jako kompletní náhrada za aspirin.

Připravte si tinkturu: 1 PL tužebníku zalijte 250ml vroucí vody a nechte 30 minut odstát.

Přeceďte a pijte jako čaj 2-3x denně.

Související 


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *