Dr. Bubnovský: „Pokud Vám v mozku nepraskla ještě žádná cévka, máte nejvyšší čas!“ Stačí vzít židli a začít!

Co si pamatuji, můj táta vždycky trpěl na vysoký tlak. Nejprve se pokoušel onemocnění ignorovat, dokud mu při vyšetření nediagnostikovali „hypertenzi“. Otci předepisovali různé léky, a s těmi až donedávna začínal každé své ráno.

Nicméně před třemi měsíci nás navštívil otcův přítel ze Sankt Petěrburgu, strýček Iljuša. Jak se ukázalo, i on byl dlouhá léta hypertonikem, dokud se neseznámil s metodou léčby srdečních onemocnění podle Sergeje Michajloviče Bubnovského.

Profesor Sergej Bubnovský je v Rusku slavný lékař, doktor lékařských věd a autor mnoha knih. Kdysi dávno sám unikl ze spárů nemoci. A překvapivě to nebylo pomocí léků.

Jak vyléčit hypertenzi

Arteriální hypertenze je, podle dr. Bubnovského, chorobou století. Provází ji rozvoj arytmií, ischemické choroby srdeční, tromboembolizmus a dokonce diabetes II. typu.

A stává se to proto, že srdce, konkrétně srdeční sval, myokard, se nedokáže vyrovnat s objemem a udržováním rychlosti průtoku krve v rámci velkého krevního oběhu.

Podle WHO se kardiovaskulární nemoci stávají hlavní příčinou úmrtí na celém světě: z žádné jiné příčiny neumírá každý rok tolik lidí.


Profesor říká, že namísto toho, aby se osobám trpícím hypertenzí předepisovalo velkého množství hypotenzních léků, které podporují uvolňování krve ze srdce, stojí za to analyzovat životní styl pacienta a zjistit, co vedlo ke vzniku hypertenze.

Doktor Bubnovský si je jistý: „Žádný kardiolog na světě mi nemůže ukázat pacienta, který se vyléčil z hypertenze léky. Znamená to, že nejdřív jste na jedné pilulce, pak na celé hrsti pilulek…“ Samozřejmě, že v akutních případech mohou a musí být takové léky používány, ale ne si každý den dát tabletu pod jazyk.

Podle WHO každoročně umírá na kardiovaskulární onemocnění 17,5 miliónů lidí.

Chcete-li vyléčit hypertenzi, je potřeba hned od počátku pochopit, co to hypertenze je. Ve skutečnosti jde o přetížení srdečního svalu (myokardu).

Ano, je to také sval, a funguje na stejném principu jako ostatní svaly člověka, na principu kontrakce a uvolnění.

Každodenní fyzická aktivita po dobu půl hodiny pomáhá předcházet infarktu a mrtvici.

To je důvod, proč Sergej Michajlovič Bubnovský radí každému, kdo se opravdu chce zbavit vysokého tlaku, provádět alespoň dvě cvičení, která bezprostředně ovlivňují rychlost a objem krevního oběhu. Přispějete tak k obnovení srdeční aktivity.

Dnes jsme si pro vás připravili dvě jednoduchá, ale velmi účinná cvičení. Tato cvičení jsou určena pacientům s hypertenzí I. a II. stupně.

  1. Pro zahřátí organismu můžete využít pěší chůzi. Během dvou minut střídejte různé druhy chůze, jako například: chůze po špičkách, střídavý krok, chůze po patách, boční krok.

Typy chůze je třeba měnit každých pět kroků. Také dbejte na to, abyste rovnoměrně dýchali.

  1. K tomuto cvičení budete potřebovat židli nebo jakýkoli jiný vysoký předmět, například stůl nebo lavičku, o které se budete moci opřít.

Ruce se opírají o židli, nohy máte natažené za sebe na šíři ramen. Hlava a pohled směřují dopředu, tělo by nemělo být prohnuté. Při nádechu ohnete paže v loktech a tělo spouštíte dolů, při výdechu narovnáváte paže, zvedáte se a vydáte hlasitý výdech „cha“.

Pro začátek musíte udělat pět vzporů a vypít několik hltů vody, aby nedošlo k dehydrataci mozkových cév. Všechny vzpory by měly trvat přibližně stejně dlouho, okolo 20-30 sekund. Najednou je vhodné provést 2 sady po 5 cvicích a postupně přejít na 10 sad po 5 cvicích.

  1. Tento cvik se provádí také s pomocí židle. Posaďte se na židli a obě nohy položte tak, abyste je měli před sebou v jedné linii — jednu před druhou.

Zvedněte se ze židle a udržujte rovnováhu. Pak se znovu posaďte. Zvedat se musíte při výdechu a sedat při nádechu.

Po dokončení celého cyklu těchto cvičení zaujměte pozici kočího a dvě minuty jenom dýchejte.

Tyto cviky provádějte třikrát denně, profesor doporučuje začínat každé ráno zdravotním cvičením.

Sdílejte doporučení profesora Bubnovského se svými přáteli – ať jsou všichni kolem vás zdrávi bez užívání léků!

Související 


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *