Doporučení primáře z interny, že i nečekané potraviny mohou být zdraví prospěšné

O některých jídlech se říká, že jsou horší než jed a měli bychom se jim obloukem vyhýbat. Pojdmě se na to ovšem podívat z jiného pohledu, tak jako jeden primář interny.
Budete jistě překvapeni a na některé pochutiny pravděpodobně změníte názor. Každopádně je vždy nutné myslet na jednou nestárnoucí moudro, že VŠEHO MOC ŠKODÍ.

HOVĚZÍ MASO 

Pořádný steak, ale i kvalitní gulášek vás může zachránit od řídnutí vlasů. Hovězí totiž obsahuje železo a právě to v poslední době běžné populaci
chybí,  dámy, chcete mít stále krásné a husté vlasy?  Podávejte k večeři kravičku. Ocení to i pánové.

KNEDLÍKY

Možná vás překvapí, že shodnou kalorickou hodnotu s knedlíky má stejné množství vařených těstovin. Navíc v knedlících je řada zdravých surovin – například droždí, které obsahuje vitaminy skupiny B, mléko zase vápník a bílkoviny. Pokud si knedlíky dáváte jen občas a v rozumných porcích, rozhodně svému zdraví neuškodíte.

loading…

KÁVA 

Kafaři mají další důvod, proč neskoncovat se svým zlozvykem. Nedávná finská studie, které se zúčastnilo1400 dlouhodobých pijáků kávy, odhalila, že lidé, kteří pijí tři až pět šálků denně, ve svých čtyřiceti až padesáti letech snižují své šance na propuknutí Alzheimerovy choroby až o 65
%  v porovnání s těmi, kdo pijí méně než dva šálky.

Vědci věří, že za ochrannými účinky kávy stojí kofein a velké množství antioxidantů, které káva obsahuje.

TLAČENKA

Samozřejmě, že je tlačenka pro zdraví blahodárná. Hlavně domácí, poctivá. Obsahuje totiž želatinu a ta je velkým zdrojem bílkovin pro stavbu kolagenu. Ten je základní stavební jednotkou tvořící pojivovou tkáň a to především pohybového aparátu, chrupavek, kostí, vlasů, nehtů a pokožky.

Systém je prostý:  to, co se  vyvaří z prasečích kloubů, kostí kůže, se pozitivně podepíše do našeho organismu. A máte snad dojem, že prase vypadá nezdravě? Kolagenu se někdy též říká >elixír mládí<.

Na něm totiž mimo jiné zá – leží, jak mladě člověk vypadá a jak se pohybuje. Kolagen je také ve sklivci a v bělmě oka.

VÍNO 

Není žádnou novinkou, že pravidelná konzumace vína snižuje riziko srdečních onemocnění, prospívá krevnímu oběhu a působí protirakovinným onemocněním.

– Funguje i proti stresu! Kromě toho pití tohoto moku odbourává stres, čímž vám napomáhá k duševní  i tělesné pohodě.
– Víno kromě alkoholu obsahuje flavonoidy, což jsou látky, které působí jako antioxidanty a pomáhají tělu odbourávat cholesterol.
– Alkohol navíc zvyšuje hladinu prospěšného cholesterolu a působí proti shlukování krevních destiček, takže vás chrání proti ucpání tepen.
– Více než 400 vědeckých studií z celého světa dokazuje, že lidé, kteří dlouhodobě umírněně pijí víno, bývají zdravější než zapřisáhlí abstinenti.
– Důkazem jsou například Francouzi, kteří mají hodně nízkou úmrtnost na srdeční a cévní onemocnění. Za jeden z důvodů se považuje každodenní pití vína při jídle.
– Říká se, že červené víno je na srdce, ale není to pravda. I bílé je prospěšné. Ale pozor, bílé víno má jistou přednost: pomáhá udržovat zdravé plíce. Popíjet by ho měli hlavně kuřáci, protože mírně snižuje negativní vliv kouření na plíce.

PIVO

Samozřejmě, že je také prospěšné. Ale pochopitelně v omezené míře. Vypít denně deset piv je hloupost. Motáte se, přiberete a ještě je to nezdravé.
– Pivo má 92 % vody, tudíž nám vydatně napomáhá k dodržování pitného režimu.
– Je zdrojem vitaminu skupiny B. Jejich hned několik a mají vliv na naši pokožku. Zlepšují její pružnost. A lékaři občas pivo doporučují jako součást léčby při ekzému, akné a lupence.
– Je protistresové. Věděli jste např., že chmel patří do čeledi konopovitých rostlin? Tedy jako marihuana.
– Proti infarktu! Roztahuje cévy a snižuje hladinu cholesterolu. Vědci prokázali, že nejmenšímu riziku infarktu jsou vystaveni muži, kteří vypijí
1 – 2 piva denně.
– Zažene Alzheimera. Je totiž bohaté na vitamín B2 a křemík.
– Pivo ničí špeky. Při odbourávání alkoholu v našem těle vznikají volné radikály, které se podílejí na rozkládání tuku. Zacvičte si, dejte si pivo a
proces spalování může  frčet. Pivo po výkonu je vážně dobré.
– Alkohol a další látky zpomalují uvolňování vápníku z kostí. Je to dobré i pro ženy, které se potýkají s problémy menopauzy. Občasná sklenice piva
pomůže i v boji s osteoporózou.
– A je dobré i proti chřipce. Což je poslední objev japonských vědců. Chmel totiž obsahuje humulon, což je látka, která má protizánětlivé účinky a
chrání tělo před  viry, které napadají plíce a působí dýchací potíže.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku