3 domácí tinktury, které posílí Váš imunitní systém a navíc vyčistí vaše cévy a znormalizují tlak!


3 domácí tinktury, které posílí Váš imunitní systém a navíc vyčistí vaše cévy a znormalizují tlak!

Léčivé vlastnosti česneku byly známy již Sumerům, kteří ho přibližně v roce 2300 p. n. l. začali používat ke snížení horečky, léčbu otoků a proti otravě. Je známo, že již v roce 1922 při vykopávání hrobky Tutanchamona pocházející z roku 1300 p.n. l. byly nalezeny cibulky česneku.

Alicin obsažený v česneku je přírodní antibiotikum, které dokáže zvládnout záněty, potlačit množení patogenních bakterií a zvýšit imunitu. Pokud denně užíváte česnek v jakékoliv formě, váš tlak se může snížit na požadovanou hodnotu.

Jelikož česnek, skladován při pokojové teplotě, zcela ztratí své fytoncidní vlastnosti po osmi měsících, s cílem zachovat a zlepšit jeho skvělé vlastnosti nám lidová medicína nabízí mnoho receptů na tinktury a elixíry.  Podívejte se alespoň na 3 varianty, jak  můžete využít česnek …

1/ Česneková tinktura na pročištění cév


Rozmačkejte si v hmoždíři 350 g oloupaného česneku – předtím, než to uděláte, odstraňte ze stroužků jádro. Do vzniklé kašičky přidejte 200 ml lihu. Vše přelijte do nádoby s pevným uzávěrem a vložte na tmavé místo po dobu 10 dní. Potom přeceďte přes gázu a nechte odležet ještě další 3 dny. Pijte spolu se studeným mlékem (60 ml na 1 porci) každý den před jídlem. Užívejte 10 dní.

Tato metoda čistí tělo od nadbytečných tuků a vápenatých usazenin, čistí cévy, vylučuje parazity, zlepšuje metabolismus a posiluje imunitu.

2/ Česneková tinktura na červeném víně

Vezměte si 12 stroužků česneku a 750 ml červeného suchého vína. Používejte pouze přírodní víno a česnek, koupený od domácích výrobců, nikoli z ten Číny. Každý stroužek rozřízněte na 4 části, umístěte je do průhledné skleněné nádoby, nalijte víno a zavřete víko. Dejte ho na okno po dobu 2 týdnů.


Každý den tinkturu promíchejte. Po uplynutí doby ji přeceďte a umístěte do tmavé nádoby. Pak ji už stačí přecedit jen před použitím a česnekový likér je připraven. Měli byste užívat 1 čajovou lžičku 5 až 7 minut před jídlem po dobu 30 dní.

Kombinace vína s česnekem zvyšuje pozitivní účinek každého z produktů. Tinktura odstraňuje nadbytečné soli z kloubů, posiluje cévy srdce, zvyšuje imunitu, zlepšuje metabolismus, podporuje krvetvorbu a pročišťuje krev.

3/ Tinktura s citronem, medem a česnekem

Rozdrťte si 4 hlavičky česneku, 6 citronů si nakrájejte na kostičky a vše smíchejte s 200 g medu. Výslednou směs přeneste do třílitrové nádoby a zalijte až po vrch teplou převařenou vodou. Nechte stát v ledničce čtyři dny. Pijte 20 minut před snídaní. Nejdříve se doporučuje pít 63 ml, potom dávku zvyšte na 125 ml.

Česnek s citronem a medem snižuje hladinu cholesterolu, očišťuje cévy, zlepšuje funkci srdce, odstraňuje dušnost, zvyšuje celkový tonus těla.

Pro všechny česnekové tinktury existují kontraindikace: nedoporučují se lidem se žaludečními onemocněními, gastritidou, vředy. Jsou kontraindikovány i u těhotných a kojících žen.

Bez ohledu na to, jakou česnekovou tinkturu si vyberete, pravidelné užívání nejenže ovlivní stav cév, ale také pomůže napravit zvýšený krevní tlak, zmírnit bolesti hlavy a výrazně zlepšit vaše zdraví.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *