Tento elixír vyvolal revoluci v léčbě dny a bolestí kloubů

napoj-proti-dne-reume1Dna a bolesti kloubů jsou častá onemocnění, která dnes ovlivňují velmi mnoho lidí. Řešením bývají nejčastěji doplňky stravy nebo léky utišující bolest a záněty. 

Co však mnozí nevědí je, že existuje i mnoho účinných přírodních receptů, které trápením s klouby dokáží pomoci. Kromě toho, že přírodní látky umějí být skutečně efektivní, mají i další přidané přínosy pro zdraví celého těla.


V tomto článku se tentokrát dočtete o skvělém a zdravém způsobu jak odstranit krystalizaci kyseliny močové, která je za bolesti kloubů odpovědná.

Základem receptu je okurková šťáva

Okurka je tou plodinou, která by měla vždy tvořit součást vašeho nákupního košíku. Šťáva z ní je vynikajícím prostředkem, který obrazně řečeno “zchladí” tělo.

Kromě toho je také účinnou alkalizující složkou, která neutralizuje a odstraní kyselinu močovou.

Ta při dně a revmatických bolestech vytváří v kloubech malé krystalky.

Během pití okurkové šťávy můžete na začátku pociťovat mírně zvýšenou bolest. To je však dobré – jde o znak toho, že terapie zabírá a nastává léčení.

Bolest vzniká tehdy, když se usazené toxiny rozruší a dají do pohybu. Pro snížení bolesti je vhodné do tohoto receptu přidat ještě zázvor, celer a citrón.

Tyto potraviny pomáhají zmírňovat záněty, když tělo prochází očistným procesem.

Ingredience

  • 2 plátky celeru
  • 1 průměrně velkou okurku
  • 1/2 citronu
  • kousek (1 až 2 cm) zázvoru

Příprava a způsob konzumace

1/ Všechnu zeleninu a ovoce důkladně očistěte a omyjte vodou. Nakrájejte je na kousky, které se vám vejdou do odšťavňovače.

2/ Na okurkách můžete nechat slupku pouze tehdy, pokud není chemicky ošetřena, případně pokud jste ji v opačném případě dobře vyčistili. Pokud, že si nejste jisti, tak okurku raději oloupejte. Totéž platí i pro citronovou kůru.

3/ Umístěte všechny ingredience do odšťavňovače a odšťavujte.

4/ V závislosti na stupni onemocnění konzumujte 1 až 3 takové nápoje denně, nejlépe na lačno. Takto pokračujte až do ústupu bolestí.

Související 


Zdroj: How to Remove Uric Acid Crystallization in Joints (Gout and Joint pain)

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *