Listy malin – zmírňují bolesti a pomůžou s průjmem, bolestí žaludku nebo různými záněty

Malinové listy se kdysi sbírali stejně intenzivně, jako samotné plody. Naši předkové totiž věděli, jak užitečné ve skutečnosti jsou a že nahradí dokonce i některé léky.

V době, kdy máme k dispozici všechny látky v „instantní“ podobě, zapomínáme na sílu čisté přírody, která je kolem nás. Dnes Vám chci proto připomenout, jaké úžasné věci ukrývají zelené listy malin.

Malinové listy – poznejte jejich tajemství

Nejsou jen zelenou ozdobou, jsou plné vitamínů – zejména cenného vitamínu B12, živin a vzácných organických kyselin, které jsou pro náš organismus doslova elixírem života.

Naši předkové malinové listy využívali při léčbě zánětů ústní dutiny, bolesti zubů, kožních problémech a ženy si je nemohly vynachválit jejich účinků při zmírňování menstruačních křečí.

Malinové listy také dokáží pomoci při bolestech žaludku, pocitech „tíhy“ i při průjmu.


Málokdo ví, že při zánětech močových cest mají stejný účinek jako brusinky, vyplavují z močových cest bakterie a působí proti jejich návratu.

Z malinových listů si můžete připravit čaj, nebo léčivý zábal, který si jednoduše přiložíte na bolestivá místa, působí protizánětlivě, antisepticky a zmírňuje bolesti. Na přípravu čaje vám postačí, když natrháte, vysušíte a rozdrtíte listy – jako u běžných bylinek na čaj.

Čaj můžeme pít jen tak – nádherně voní po malinách. Výborný je však při horečkách, zánětech hrdla, ale i na zmírnění menstruačních bolestí – v tomto případě je dobrá kombinace čaj a obklad. Pomáhá také při průjmu, zánětu močových cest a rovněž pomáhá očistit organismus od škodlivin.

Umělé vitamíny můžete nechat v lékárně

Nahraďte je listy malin, mají vysoký obsah vitamínů A, B, C, E a železa. Díky obsahu minerálních solí a tříslovin mají podobné účinky jako například aspirin. Obsahují také látky, které jsou nezbytné pro krásné vlasy a nehty. Ženy si dokonce odvarem z malinových listů myly vlasy a měly je silné, zdravé a krásně lesklé.

Čerstvé malinové listy se rozdrtí a můžete je použít jako ozdravnou masku na obličej nebo na zánět či akné. Chcete-li léčivý účinek znásobit, masku si umyjte odvarem z malinových listů.

Malinová mast – čerstvě vylisovaná šťáva z malinových listů smíchaná s vepřovým sádlem, se odedávna používala na oteklá, zarudlý nebo bolestivá místa na pokožce.

Pít malinový čaj se nedoporučuje těhotným ženám do 34 týdne těhotenství.

Související


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku