7 chyb, kterých se při použití alternativní terapie na rakovinu vyvarujte

Konvenční medicína má řadu způsobů, jimiž zakrývá fakt, že její léčebné metody na rakovinu většinou vedou k úmrtí onkologických pacientů.

Je totiž jednodušší tvrdit, že pacient podlehl rakovině a ne otravě na chemoterapii nebo na poškození orgánů způsobených ozařováním.

Navzdory prohlášením o vysoké úspěšnosti standardní léčby, je skutečná míra jejich vyléčení velmi nízká.

Jak konvenční onkologie manipuluje statistiky

Na oklamání veřejnosti a marketingovou propagaci svých terapií používá onkologie několik triků a slovních hříček.

Nejčastěji operují s takzvanou 5 letou dobou přežití, která jim umožňuje považovat pacienta za vyléčeného, ​​i kdyby zemřel byť jen jeden den po uplynutí této doby.


Druhým nejpoužívanějším trikem je prohlásit léčbu za úspěšnou, pokud dojde k prvotní remisi. K tomu sice dochází poměrně často, ale po ní s téměř skalní pravidelností nastupuje sekundární rakovinné bujení.

Sekundární nádory už jsou však tvořeny jen těmi nejodolnějšími rakovinnými buňkami, které přežily první kolo konvenční léčby.

Na druhé kolo pak obvykle standardní léčba již nezabírá a zanedlouho dochází k úmrtí pacienta. To však nebrání konvenční onkologii zahrnout takový případ do statistiky jako “úspěšnou léčbu”.

Podrobněji o recidivě rakoviny píšeme v článku Cílený účinek kurkuminu zahanbil chemoterapii i ozařování na celé čáře.

Šance na vyléčení použitím alternativních terapií

Na druhé straně lidé, kteří vyhledají alternativní postupy léčby rakoviny, mají mnohem větší šanci na přežití. K tomu zároveň nebudou muset nést žádné nepříjemné vedlejší účinky typické pro konvenční onkologii.

Možná jste slyšeli jedno známé přísloví:

Při herbální medicíně vás zabije nemoc. Při alopatické (konvenční) medicíně vás zabije léčba.

Někdy však 80% (a často i vyšší) úspěšnost alternativní léčby klesne pod úroveň 50 % či méně.

Důvody selhání alternativních terapií na rakovinu

Zde následují důvody, proč je tomu tak:

1. chrámu konvenční léčby jako první

U diagnózy jakékoli rakoviny jsou pacienti vynucených okamžitě zahájit standardní léčbu. V opačném případě by prý rychle zemřeli.

Nicméně některé druhy nejagresivnějších typů rakovin, jako například rakovina slinivky, jsou i tak mimo možnosti konvenční medicíny. Tak proč se tak chvátat?

Naděje na kompletní vyléčení s alternativními terapiemi se výrazně snižují po použití toxické chemoterapie nebo geny poškozujícího ozařování.

Nezapomínejte: Máte čas si věci nastudovat a rozhodnout se, co je pro vás nejlepší.

2. Nezměněná stravování

Všechny zpracované potraviny a nápoje by se měly kompletně vyloučit a nahradit základními potravinami v bio kvalitě.

Také by se mělo omezit maso, hlavně červené zpracované maso (salámy, klobásy a podobně). Dále zredukovat cukr a zpracované sacharidy, které tvoří hlavní potravu pro rakovinné buňky.

Proteolitické enzymy produkované slinivkou dokáží trávit maso a bílkoviny, ale také rozkládají rakovinné nádory. Proč je tedy zbytečně plýtvat na trávení masa?

3. Aplikace pouze jednoho alternativního přístupu

Stránka Cancer Tutor doporučuje použití alespoň 3 alternativních přístupů současně (včetně stravy) v případě, že se pacient neléčí pod dozorem na specializované klinice.

Příklady alternativních klinik na rakovinu jsou Gersonova klinika, Bio-medicínska klinika, ale i některé další v Mexiku či Evropě.

4. Nedodržování přístupu

Budwigova dieta vylučuje použití syntetického leatrilu (vitaminu B17), ale povoluje jeho užívání v přírodní formě, například meruňková jadérka.

Dr. Max Garson byl pomlouván z nízké úspěšnosti jeho léčby u některých pacientů. Později se zjistilo, že jeden z jeho asistentů tajně podával pacientům cukr a zpracované sacharidy, které pomáhaly rakovinným buňkám přežít.

O čaji Essiac (směs několika bylin) se říká, že nefunguje.

Jenže ti, co to tvrdí často nezmění své stravování nebo používají nekvalitní produkt. Existuje totiž jen velmi málo kvalitních výrobců tohoto čaje, jako například firma Rene Caisse Tea.

5. Nedostatečná detoxikace

Čistá, rostlinná strava v bio kvalitě a odšťavňování výrazně napomáhají detoxikaci.

Nicméně pro některé lidi je nutné zapojit i další metody. To proto, že zbytky z umírající rakoviny vytvářejí v těle toxicitu a zátěž pro játra.

Gersonova terapie používá pro dodatečnou detoxikaci jater kávové klistíry. Dr. Nicholas Gonzales zase používá mírně modifikovanou obdobu známého přístupu Dr. Williama Kelleyho.

6. Míchání přístupů

Za tento prohřešek jsou nejčastěji zodpovědni uživatelé konopného oleje. Dívají se na silné účinky tohoto oleje jako na zázrak, ignorují zdravé stravování a pokračují v pojídání tzv. “Junk” jídel.

Pak zpanikaří a podvolí se chemoterapii nebo ozařování.

7. Ignorace mentálních, emočních a duševních aspektů léčby

Novináři, kteří dělají reportáže o alternativních rakovinových klinikách v Mexiku, jsou často v užasu z jejich přátelské a uvolněné atmosféry.

Veselost a humor jsou při léčbě rakoviny velmi nápomocné.

Očista od psychického stresu ze ztráty blízkých, emočních šoků či nelibosti může přispět k odstranění tělesné acidózy, která je ideální pro rozvoj rakoviny.

Existují dokonce speciální terapie zaměřující se právě na tuto oblast.


Zdroj: Seven reasons why natural cancer remedies sometimes fail

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *