Velká studie Univerzity v Yale zjistila, že vakcíny nesouvisejí jen s autismem. Je toho víc

Není pochyb, že téma očkování je velmi kontroverzní. Na obou stranách barikády jsou tak pravdy, jako i lži. To pak může některým bránit v tom, aby přijali vlastní racionální rozhodnutí.

V průběhu posledních 50 let se svět zajímá o rozvoj mozkových poruch, jako jsou autismus, porucha pozornosti s hyperaktivitou a různé depresivní poruchy.

Zdravé děti onemocní od večera do rána

Důvodem je skutečnost, že rodiče na celém světě hlásí, že jejich děti byly jednoho dne normální, zdravě rostly a na další den po očkování onemocněly autismem, připadne se u nich vytvořila porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

Zatímco věda a vláda nadále tvrdí, že neexistuje žádná spojitost mezi očkovacími vakcínami a onemocněními, něco jiného hlásí rodiče. K nim se nyní přidávají i četné studie mnoha zemí.


Stále více a více odvážných vědců, kteří se nebojí důsledků svých prohlášení, poukazují na tento vzájemný vztah, o kterém mnozí už i tak dávno tuší.

Bylo prokázáno, že vědci z amerického Centra pro prevenci a kontrolu nemocí CDC ničí údaje, které prokazují souvislost mezi vakcínami a autismem u dětí.

Vědci z Pensylvánské a Yaleské univerzity se zavázali prozkoumat, „zda předchozí forma vakcín je spojena se zvýšeným výskytem obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD), anorexie, úzkostných poruch, svalových záškubů na obličeji, poruchy pozornosti s hyperaktivitou, deprese a bipolární poruchy na vzorku soukromě pojištěných dětí.“

Co odhalila nová studie

Kontrolou zlomených kostí a otevřených ran uvedení vědci usoudili, že ten, kdo se v průběhu minulého roku nechal očkovat vakcínou proti chřipce, nese větší riziko vzniku anorexie, obsedantně-kompulzivní poruchy a úzkostné poruchy.

Tato zjištění se přidala k již známým informacím, že očkovací vakcíny mohou souviset se vznikem autismu. Nyní souvisí už i s rozvojem zmíněných dalších poruch mozku a nervové soustavy.

Studie použila údaje i ze soukromého zdravotního pojištění, aby získala potřebné informace.

„Na základě vyžádaných údajů jsme porovnali loňské případy očkování u dětí a dospívajících ve věku 6 až 15 let s výše uvedenými neuropsychiatrickými poruchami, které byly znovu diagnostikovány od ledna 2002 do prosince 2007.“ – uvedla studie.

Navíc, tyto vzájemné vztahy se neomezovaly jen na vakcínu proti chřipce.

Podle studie publikované v časopise Journal Frontiers in Psychiatry Several:

„Existuje několik dalších významných případů s rizikem vyšším než 1,4 týkajícího se hepatitidy A s obsedantně-kompulzivní poruchou a anorexií, a také hepatitídy B s anorexií.“

To znamená, že vakcíny proti hepatitidě se také podílejí na vzniku mozkových poruch.

Zastrašily úřady a farmaceutické firmy vědce?

Jak to bývá u většiny podobných studií, výzkumníci přestali náhle tvrdit, že očkování způsobuje všechny uvedené běžné mozkové poruchy.

„Tato kontrolní epidemiologická analýza naznačuje, že nástup některých neuropsychiatrických poruch může časově souviset s předchozími očkovacími vakcínami v podskupině jedinců,“ píší a pokračují, „nálezy vyžadují další zkoumání, ale nepotvrzují příčinnou roli předchozích forem infekcí nebo vakcín v etiologii těchto podmínek.“

Vědci také varují před rozhodnutím neočkovat své děti.

„Při srovnání mírné závažnosti těchto zjištění a obecných zdravotních přínosů včasného poskytnutí vakcín při prevenci úmrtnosti a nemocnosti na dětské infekční nemoci, doporučujeme rodinám dodržovat termíny očkování podle směrnic Centra pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC).“

Stanovisko Projektu volného myšlení

Free Thought Project (Projekt svobodného myšlení) je internetové centrum v USA, kde mohou lidé svobodně vyjadřovat své myšlenky a názory. Sdružuje aktivisty, rodiče i právníky.

Jelikož nikdo z nich není lékař, nikdo se neodváží dávat rady, co byste vy a vaše rodina měli dělat v souvislosti s očkováním.

Jak již bylo řečeno, výrobce léků to bude motivovat k tomu, abyste tyto informace nikdy nezjistily.

Nebudou je prohlašovat ani média, protože jejich zisky z reklamy jsou přímo provázány s těmito společnostmi.

Proto prohlašujeme, že je naší povinností šířit tyto informace. Pokud je budete sdílet spolu s námi, pomůžete tím i ostatním.

Související 


Zdroj: Not Just Autism, Major Yale Study Shows Vaccines Tied to Multiple Brain Disorders

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku