Tato malá jadérka zdaleka překonávají při onemocnění rakovinou každou chemoterapii

hroznova jaderkaKolorektální rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu a zároveň je třetím nejčastějším typem rakoviny u mužů i žen.

Rakovina konečníku a tlustého střeva stojí každý rok ekonomiku hodně peněz. No nejhorší je, že obírá mnohé rodiny o matky, otce, bratry a sestry. Existuje však jedna rostlinka, jejíž extrakt z jadérek ukázal, že dokáže v potlačování kolorektální rakoviny předčit jakoukoliv dostupnou chemoterapii.

Výzkum extraktu z hroznových jadérek na kolorektální rakovinu

Standardní onkologickou léčbu v současnosti představují: operace, ozařování a chemoterapie. Avšak studie publikovaná v Žurnálu technologií karcinogeneze a chemické prevence rakoviny (The Technologies in Carcinogenesis and Cancer Chemoprevention Journal) poskytuje více než jen další naději pro pacienty.

Studie poukazuje na fakt, že chemoterapie při kolorektální rakovině často selhává, protože si na ni rakovinné buňky vybudují rezistenci, podobně jako bakterie na antibiotika. Tato rezistenci se nejvíce týká právě rakoviny konečníku a tlustého střeva. Když taková situace nastane, onkologům dojdou možnosti. Tehdy už nevědí jak dál a posílají pacienta domů umřít.

Zmíněná studie však ukazuje, že extrakt z hroznových jadérek účinkuje na rakovinné buňky a to i tehdy, když už jsou odolné vůči chemoterapii. Tento objev dává naději nejen těm pacientům, kteří se rozhodnou pro alternativní léčbu, ale i těm, u kterých standardní léčba přestane zabírat.

K tomu, aby byla jakákoli terapie proti rakovině účinná, musí pacientovi nabízet následující přínosy:

  • musí zabránit rakovinným buňkám, aby se zformovaly do nádoru (Kancerogeneze)
  • musí zabránit rakovině a nádorům v jejich šíření
  • musí usmrtit rakovinné buňky

Extrakt z hroznových jadérek brání karcinogenezi

Rakovina se vyvíjí v několika fázích. Prvním z nich je kancerogeneze, kdy se rakovina zformuje. Za ni jsou zodpovědné především takzvané karcinogeny. Extrakt z hroznových jadérek obsahuje látky zvané prokyanidiny, které takovému formování rakovinných buněk zabraňují. Zastavení karcinogeneze je zvláště důležité při agresivních typech rakoviny, mezi které bezesporu patří i ta kolorektální. Pokud totiž usmrtíte pouze stávající rakovinu, ale neuděláte nic pro zastavení jejího opětovného formování, tak bez ohledu na to, jak úspěšní budete při jejím ničení, nové nádory se vždy zanedlouho vrátí.

Vy tak v podstatě bojujete boj, který nemůžete nikdy vyhrát. Kromě toho, extrakt z hroznových jadérek je také jedním z nejsilnějších dnes známých antioxidantů na světě. Chrání tak i před oxidativním stresem a poškozováním buněčné DNA.

Extrakt z hroznových jadérek a angiogeneze

Na to, aby rakovina v těle přežila, musí se zformovat, pak růst, být zásobována živinami a nakonec se musí rozšířit do dalších částí těla. Během svého růstu si nádor současně vytváří nové krevní cévy, které ho zásobují živinami. Tento proces se nazývá angiogeneze.

Pro zneškodnění potlačení jsou proto velmi nápomocné látky, které tento proces zastaví. Podle další studie publikované v Mezinárodním žurnálu rakoviny (International Journal of Cancer) výzkumníci objevili, že substance nacházející se v uvedeném extraktu mají takové anti-angiogeneze vlastnosti.Zjednodušeně řečeno, extrakt z hroznových jadérek brání nádoru ve vytváření si nových krevních cév, které by mu zajišťovaly výživu a růst. 

Extrakt z hroznových jadérek a apoptóza

Apoptóza je odborný lékařský termín pro naprogramovanou smrt buňky. Každá buňka v lidském těle má naprogramováno, že v jistém okamžiku má spáchat obrazně řečeno “sebevraždu”. Obvykle tehdy, když už je stará nebo příliš poškozená.

Rakovinné buňky jsou však jiné. U nich je tento samokontrolní mechanismus znefunkčněn, a proto žijí déle a nekontrolovaně se množí. Extrakt z hroznových jadérek má schopnost cílit na buňky kolorektání rakoviny a spustit v nich proces apoptózy. Výsledkem pak je, že rakovinné buňky uhynou a zdravé buňky zůstávají neporušené.

Podobnou schopnost nemá žádná chemoterapie. Ta si ve svém počínání nevybírá a zabíjí zdravé i rakovinné buňky bez rozdílu.

Použití extraktu při pokročilých stadiích rakoviny

Čím je rakovina konečníku a tlustého střeva pokročilejší, tím je menší šance, že proti ní chemoterapie zabere. I v těchto případech poskytuje extrakt z hroznových jadérek naději. Ve výše zmíněné studii vědci potvrdili, že tento extrakt byl na rakovinu nejen efektivní, ale že se dokonce jeho efektivita zvětšovala se zvyšováním pokročilosti její stadia. Konkrétně šlo o schopnost její izolace, tedy rozeznávání rakovinných buněk od zdravých a jejich následné zničení.

Další typy rakoviny, proti nimž se ukázal extrakt z hroznových jadérek účinný

Schopnost extraktu z hroznových jadérek léčit kolorektální rakovinu se může chvílemi zdát až těžko uvěřitelná. To však není vše …

Tato látka se ukázala účinná i na ostatní typy rakoviny, například:

  • rakovinu prostaty
  • rakovinu prsu
  • leukémii
  • rakovinu ústní dutiny

Závěr

Rádi bychom věřili, že dnešní vyspělá medicína má odpověď na všechno. Bohužel tak tomu není, a až příliš často nás zklame. Matka příroda však poskytuje celou plejádu úžasných rostlin a bylinných extraktů, které nabízejí naději tam, kde se zdá, že už žádná není.

Hroznová jádra se často prodávají ve formě standardizovaných extraktů zaručujících určitou hladinu proantosyanidy (extrémně účinných antioxidantů). Doporučují se pouze ty produkty, které dosahují míru standardizace 40 až 80% a obsah OPC by neměl být menší než 95 %.

Související


Zdroj: Why Grape Seed Extract Outperforms Chemo in Killing Cancer Cells

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. Antonín Schwartz napsal:

    Na bylinky nedám dopustit! Dr. Bylinka mi vyléčil 4. stádium rakoviny slinivky díky bylince jménem Pao pereira. Trvalo to sice déle, než uváděl, ale nakonec jsem rakovinu porazil. Podle magnetické rezonance všechny nádory zmizely. A doktoři mi sami řekli, že mi už nepomohou, že mám cca 2 měsíce života. Zde kdyžtak odkaz na bylinku jménem Pao pereira: https://www.drbylinka.cz/encyklopedie/pao-pereira–geissospermum-vellosii/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku