Přečtěte si, proč je půlměsíc na vašich nehtech důležitější víc, než si myslíte

nehty-pulmesicNaše nehty jsou velmi důležitou součástí našeho těla. Mohou totiž značit příznaky mnoha nemocí včetně rakoviny.

Nemějte však strach, v tomto článku budeme mluvit o bílých půlměsíčkách na nehtech, které se odborně nazývají lunula.

Jedná se o bělavou plochu na nehtu. Nejde jen o změnu rozložení pigmentu pod nehtem, ve skutečnosti lze hovořit o velmi citlivém místě.

Důležitá fakta:

  • Půlměsíce nebo srpky, jak chcete, jsou velmi senzitivní a nemělo by dojít k jejich poškození. Buďte na své nehty velmi opatrní. V případě poškození může dojít k trvalým deformitám nehtů.
  • Slovo lunula pochází z latiny a v překladu znamená malý měsíc. Tato část je bílá, protože je pátou bazální vrstvou epidermis. Ve skutečnosti se pod ní ukrývají krevní cévy.
  • Nejvíce viditelná je na palcích, ale ne u každého. V některých případech je neviditelná díky eponychiu (zesílené vrstvě okolní kůže na rukou a nohách).

  • V tradiční čínské medicíně neviditelná lunula věstí anémii nebo podvýživu. Světle modrá zase možné onemocnění cukrovkou. Lunula s rudými šmouhami se dává do spojitosti s výskytem kardiovaskulárních nemocí.
  • Malá lunula obvykle svádí k zažívacím potížím, které nastávají v těle při zpomaleném metabolismu nebo přetížením toxinů. Pokud se lunula vyskytuje pouze na palcích, tento člověk má nedostatek fyzické energie, tudíž je i náchylnější k nemocem.
  • Co do počtu, je lepší mít na obou rukách kolem 8-10 lunul. Optimální tvar by se měl držet plochy cca 1/5 nehtu. Ideální barva je slonová kost. Bělejší lunula se nalézá u energického člověka, ale pozor na to, aby nebyla zase moc bílá, to také není dobře. Čím menší lunula, tím více potíží (nevýkonnost, únava, vyšší pravděpodobnost snížené imunity).

  • Fyziologické nehty jsou zbarvené lehce do růžova, jsou tužší, hladké a obloukovité. Lesklá a jasná lunula vypovídá o pevném zdraví.

Zdroj: EVER WONDERED WHAT THE HALF MOON SHAPE ON YOUR NAILS MEANS? THE ANSWER IS MORE IMPORTANT THAN YOU THINK!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku