Použijte jedlou sodu tímto způsobem a budete vypadat o roky mladší a krásnější

Použijte jedlou sodu tímto způsobem a budete vypadat o roky mladší a krásnějšíJedlá soda je výkonná složka s nesčetným množstvím použití, počínaje kuchyní, přes celou domácnost až po koupelnu.

I když ji ve většině případů používáme pro kynutí těsta, může být také použita k odstranění pachů z koberců, oděvů a povrchů v domácnosti a navíc efektivně bělí prádlo.

Může také výrazně zlepšit krásu, neboť je silným přírodním estetickým produktem. Přesto má také vysokou léčebnou kapacitu. Konkrétně může léčit různé zdravotní problémy.

Toto jsou některá z použití, o které jste asi nevěděli:

Eliminuje pocení

Použijte ji k vytvoření přírodního deodorantu, který bude udržovat vaše podpaží suché a fresh po celé hodiny. Stačí smíchat několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje se 4 lžícemi sody. Pak tuto kombinaci použijte na podpaží, abyste zničili bakterie, které jsou příčinou špatného zápachu.

Zmírňuje tělesný zápach


Přidejte do vaší lázně malý šálek sody a ponořte se do ní alespoň na půl hodiny. Naplněná vana neutralizuje nepříjemné pachy a očistí mastnou pleť. Bojuje proti bakteriím a kyselinám. Chcete-li změkčit pokožku, zopakujte tuto koupel jednou nebo dvakrát týdně.

Hebká kůže

Přidejte trochu sody do menšího množství vody a mýdla a touto směsí masírujte nohy a ruce pro zvlhčení pokožky. Pak ji umyjte.

Zdravé nehty

Aplikujte směs 3 dílů sody a 1 díl vody na nehty, aby byly nehty a kutikuly zdravější. Poté opláchněte.

Osvěží dýchání

Přidejte čajovou lžičku do sklenice vody a míchejte, dokud se nerozpustí. Kloktejte směs, abyste zničili bakterie, ošetřili špatný dech a dezinfikovali krk a ústní dutinu. Opakujte každý druhý den.

Udržuje vlasy zdravé a čisté

Komerční šampóny a kondicionéry jsou plné škodlivých chemikálií, které ničí rovnováhu pokožky hlavy a oslabují vlasy. Pokud jednou za měsíc, místo toho použijte jedlou sodu udržíte pokožku hlavy a vlasy zdravé.

Bělení zubů

Bělicí zubní pasty vždy obsahují jedlou sodu. Pokud ji smísíte s peroxidem vodíku, získáte silné přírodní bělící činidlo. Použijte jej jednou týdně, aby nedošlo k poškození zubní skloviny.

Související 


Zdroj: Baking Soda Used in This Way Can Make You Beautiful and Years Younger

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku