Odstraňte nehezké strie již za 6 týdnů: Stačí udělat těchto 5 věcí

strie 1Strie jsou kožní problém charakteristický roztržením střední vrstvy kůže, po kterém se na povrchu pokožky vytvoří příznačné značky se světlým, případně tmavočerveným zabarvením.

Nejčastěji se tento problém týká těhotných žen. Nicméně těhotenství nemusí být jejich jedinou příčinou a dokonce se mohou nejednou týkat i mužů.

Na vzniku strií se podílí

Rychlé přibrání na váze.

Rychlé přibývání znamená i rychlé rozpínání kůže, která se jeho následkem může natrhnout. Při opětovném zhubnutí se strie mohou, ale také nemusí vytratit.

Puberta.

Během puberty tělo rychle roste a kůže tomuto růstu někdy nemusí stíhat. Výsledkem jsou pak opět nepěkné značky na pokožce.

Nevhodné užívání kortikosteroidů.

Kolagenový protein je zodpovědný za elastickou a pevnou pokožku. Vedlejším účinkem kortikosteroidů je snižování hladiny kolagenu v těle, což může zapříčinit zvýšenou tvorbu strie.strie_pred_po

Genetika.

Pokud máte někoho v rodině s tímto zdravotním problémem, tak je vysoká šance, že časem postihne i vás. Strie jsou často velmi nepoddajné a zbavit se jejich není vůbec snadné. V ojedinělých případech zmizí i samy od sebe, ale nestává se to příliš často. Proto, pokud chcete obnovit původní vzhled své pokožky, bude třeba tomu trošku dopomoci.

Doporučujeme vám tyto odzkoušené způsoby

1/ Dodržujte pitný režim (hydratace pokožky zevnitř)

Naše kůže se skládá ze 64 % vody. To znamená, že byste měli pravidelně dodržovat pitný režim, aby bylo vaše tělo a pokožka neustále dostatečně hydratované. Vyhýbejte se slazeným nápojům a pokud to je možné, omezte i pití kávy.


Mohlo by vás zajímat: Po této skvělé kúře už nikdy nebudete trpět na popraskané paty, mozoly nebo otlaky


2/ Pravidelně cvičte

Cvičení je jeden z nejlepších způsobů, jak snížit výskyt strií. Při cvičení se formuje vaše tělo a zároveň se zvyšuje flexibilita kůže.

3/ Udělejte olejovou masáž postiženého místa (hydratace pokožky zvenčí)

Zatímco správný pitný režim zajistí dobře hydratovanou pokožku zevnitř, aplikace přírodních olejů ji zase udrží vláčnou zvenčí. K tomuto účelu jsou nejlepší následující oleje, které obsahují velké množství pro pokožku nezbytných vitamínů a jiných látek:

  • Olej z tresčích jater
  • Lněný olej
  • Kokosový olej

Pomocí těchto olejů si každý den několik minut masírujte postižené místo.

4/ Aplikujte aloe vera gel

Aloe vera je rostlina, která za poslední roky mnohé překvapila svými léčebnými účinky. Obsahuje vitální látky, které jsou užitečné při léčení více kožních problémů, jakými jsou popáleniny (od slunce, i klasické od ohně), akné, vrásky či ekzémy. No a kromě zmíněných obtíží, je aloe vera velmi účinná i na strie.

Její aplikace je velmi jednoduchá – odtrhněte jeden čerstvý dopis ze živé rostlinky a gelem z něj si potřete postižená místa na pokožce.

5/ Odstraňte staré vrstvy kůže

Odstraňování starých odumřelých vrstev pokožky poskytuje prostor pro růst nových, zdravých buněk. Je několik způsobů, jak to udělat. Jedním z nich je například smíchání 3 polévkových lžic krystalického cukru s trochou vody v misce tak, aby se vytvořila pasta. Tu pak naneste na postiženou pokožku, chvíli jemně masíruje a po skončení si pokožku promyjte čistou vodou.

Závěr

Na strie neexistuje jeden zázračný lék, který by si s nimi sám poradil. Pro jejich odstranění bude třeba kombinovat několik věcí. Zapomeňte proto na různé drahé krémy a kosmetické přípravky, které toho hodně slibují, ale jen málo i skutečně splní. Místo nich vyzkoušejte přírodní metody uvedené v tomto článku.

No a za 6 týdnů budete mít s velkou pravděpodobností po problému.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

Zdroj: How to Remove Stretch Marks Naturally Within 6 Weeks

KAM DÁL 

Přírodní způsoby jak odstranit akné, fleky a jizvy na tváři 

25 způsobů, kterými jablečný ocet doslova změní váš život 

Jak účinně léčit záněty močových cest bez použití antibiotik 

Trápí vás občas píchání u srdce? Řekneme vám proč a jak se jej zbavit

Mohlo by se vám líbit...

AlternativníMagazín.cz na Facebooku

error: Content is protected !!