Nikdy si netrhejte chloupky v nose. Může to být zdraví nebezpečné


Moderní způsob života nás zásadně ovlivňuje i ve změně nahlížení na krásu a hygienu. Plno lidí je kvůli tomu schopno udělat téměř cokoliv. Věděli jste ovšem, že některé moderníkosmetické úpravyje lepší nezkoušet?

Mezi ně patří právě i trhání chloupků v nose! Některým technikám bychom se měli raději vyhnout, protože skutečně mohou způsobovat vážné škody a nemoci.

Všichni známe vosk,kterým se odstraňuje ochlupení. Ač bolestivý způsob depilace, takvelmi účinný a jednoduchý. Nicméně se shodneme na tom, že nohy, paže a intimní partie našeho těla vypadají lépe bez chloupků.

Proč byste měli přestat trhat chloupky v nose

Podle vědeckých výzkumů není trhání chloupků pro tělo vůbec dobré. Odstranění chloupků jakýmkoliv způsobem může být příčinou řady zánětlivých reakcí. Tělo tak bojuje s infekcí a někteří paraziti jsou životu nebezpeční. Za tímto důvodem stojí fakt, že kůže má nervy a ty se těmito procesy mohou poškozovat.


Při odstraňování chloupků z pokožky se prázdné místo vyplní krví, která je ideálním prostředím pro vniknutí parazitů, bakterií a plísní.

Améba, která může sídlit ve vlasovém folikulu, nás ohrožuje přechodem infekce do krevního oběhu (tím se dostane do mozku). Zde zničí nervy a tkáň, což naruší i fungování lidského organismu.

Chloupky mají i v nose svou funkci. Prostřednictvím nosního ochlupení jsou chráněny dýchací cesty před vdechnutím špíny a infekce ze vzduchu. Chloupky tedy fungují jako filtr. Proto se ani nedoporučuje chloupky odstraňovat trvale pomocí laserů, ale pouze zastříhávat.

Škubání chloupků v nose nebo voskování si také pečlivě rozmyslete.

Jak na chloupky v nose?

Podle lékařů je nejlepší chloupky zastříhávat nejlépe malými nůžtičkami, které mají zaoblené konce. Jak takové zastřihávání má vypadat, uvidíte na videu.

Nicméně i zde hrozí nebezpečné zranění, a proto je někdy lepší zvolit speciální zastřihovače, které případné zranění skutečně minimalizují.

Hustota a růst chlupů pak závisí na dědičných dispozicích a na hormonální hladině. Někdy mohou být husté chlupy předzvěstí nemoci štítné žlázy nebo nádoru vaječníků.

Související 


NEPŘEHLÉDNĚTE 

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku