Hlavní příčina rakoviny a proč se dosud drží v tajnosti?!

hlavna-pricina-rakovinyDr. Otto H. Warburg je držitelem Nobelovy ceny a celý život se věnoval výzkumu hledání příčiny vzniku rakoviny. 

Byl jedním z nejvýznamnějších biologů dvacátého století a jeho studie ukázala, že je to právě jistá vlastnost vnitřního prostředí, která stojí za vznikem rakoviny.

Jak vede překyselení organismu k rakovině

Normální hodnota pH v lidském těle je kolem 7,365. Každá hodnota, která je nižší než standardní průměr, se dá tedy považovat za překyselení organismu.

Při studiu metabolismu nádorových buněk a jejich dýchání se ukázalo, že rakovinné buňky přežívají v prostředí s nižším pH, již při hladině 6,0. Tvorba kyseliny mléčné a vysoká hladina CO2 zvyšují tuto kyselost.

Doktor Warburg i díky těmto výsledkům věří, že existuje přímé propojení mezi hodnotou pH a hladinou kyslíku v těle. Každá hodnota pH vyšší než 7,365 je alkalická a spojena s vyšší koncentrací molekul kyslíku.

Naopak, každá nižší hodnota pH je kyselá, což znamená, že se na ni váže nižší hladina kyslíku. Zdravé buňky ale potřebují kyslík na přežití! V roce 1931 získal doktor Warburg Nobelovu cenu za medicínu pro tento významný objev.

Podle jeho tvrzení:

“Rakovinná tkáň je kyselá, zatímco zdravá tkáň je alkalická. Voda se dostává do iontů H + a OH-. Pokud existuje přebytek H + iontů, tkáň je kyselá; pokud existuje přebytek iontů OH-, tak je tkáň alkalická.”

Ve své práci Metabolismus Nádory, Dr. Warburg objasňuje, že “všechny formy rakoviny se dají charakterizovat dvěma způsoby – acidózou (zvýšenou kyselostí) a hypoxií (nedostatkem kyslíku)”. Nedostatek kyslíku a acidóza, jsou jako dvě strany mince: “Pokud máte jednu, máte i druhou”.

Pokračuje tvrzením, že …

“Všechny normální, zdravé, buňky vyžadují dostatek kyslíku, ale rakovinné buňky dokážou přežít i bez něj – takové je pravidlo. Bez výjimky. Pokud ošidíte buňku o 35 % kyslíku byť jen na 48 hodin, může se změnit na rakovinovou.”

Studie doktora Warburga dokazuje, že nedostatek kyslíku je hlavní příčinou vzniku rakoviny. Pokles hladiny kyslíku totiž znamená současný vzrůst kyselosti organismu.

Během výzkumu se také zjistilo, že rakovinné buňky jsou anaerobní (nedýchají kyslík) a aerobní podmínky nebo alkalický stav, pro ně nepředstavují žádný prospěch.

Je třeba rozlišovat pH krve a pH tkání

Odpůrci teorie překyselení často označují tuto teorii za nesmysl. Tvrdí, že překyselení je vymyšlený mýtus.

Jejich hlavním argumentem je fakt, že pH krve se pohybuje ve velmi úzkém pásmu. Pokud nastane výkyv jedním či druhým směrem, váš organismus okamžitě aktivuje opravné mechanismy.

V tom mají úplnou pravdu. Ale …

To platí pouze pro krev. A co zbytek těla? Lidské tělo se přece nevyznačuje jednotnou kyselostí ve všech svých částech. Zatímco pH krve je opravdu pečlivě udržováno ve velmi úzkém pásmu, to stejné neplatí pro mezibuněčné tkáně, lymfu nebo ostatní orgány.

Přece jen – u průměrného 70 kg člověka je v těle krve jen přibližně 5 litrů. Co zbylých zhruba 65 kg? I tam tělo okamžitě vyrovnává pH tak, jako to platí pro krev?

Samozřejmě, že ne.

Pokud by to byla pravda, nač by se pak například měřilo pH moči? Vždyť to by se přece, podle jejich teorie, také mlol pohybovat pouze ve velmi úzkém pásmu.

Proto, pokud se setkáte s podobným argumentem o nesmyslnosti překyselení organismu, máte po ruce vůči těmto lidem pádný protiargument.

Má i samotné pH krve nějakou vypovídací hodnotu?

Co se týče krve a jejího pH, pohybujícího se v poměrně úzkém pásmu, je podstatný rozdíl, zda se nacházíte na horní nebo na spodní hranici povoleného pásma. Umístění v rámci škály totiž napovídá o tom, v jakém stavu se nachází i zbytek vašeho organismu.

Jak to tedy je s těmi příčinami rakoviny? Vždyť i na vaší stránce jsem už viděl pár článků a každý a z nich tvrdil něco jiného …

Ano máte pravdu.

Tomuto tématu se u nás věnujeme opravdu často a za pokaždé z trošku jiného úhlu pohledu. To však neznamená, že si jednotlivé články navzájem odporují.

Udělejme si tedy takovou krátkou rekapitulaci. K danému tématu jsme publikovali následující články:

Příčiny vzniku rakoviny: Hormonální nerovnováha a kmenové buňky?

Zatajovaná příčina rakoviny, o které nechtějí, abyste věděli

První článek uvádí, že za příčinou rakoviny stojí hormony a tvorba enzymů. Jejich nedostatek způsobí, že se neukončí hojící proces, který nakonec přejde do růstu rakovinových tkání.

Druhý článek zase poukazuje na nedostatek jódu, jako hlavní příčinu rakovinových onemocnění.

Jde zde o rozpor?

V žádném případě ne. Určitě jste již slyšeli rčení, že “všechno se vším souvisí”.

Zde je vysvětlení:

Pokud v organismu vznikne kyselé prostředí s nedostatkem kyslíku, buňky se mohou změnit na rakovinné tak, jak to bylo popsáno v první polovině tohoto článku.

V takovém případě by měl imunitní systém tyto buňky napadnout a odstranit (předpokládáme, že imunitní systém je plně funkční).

To se však nestane, protože rakovinné buňky se před imunitním systémem chrání specifickým bílkovinným obalem. Ten za běžných okolností odstraňují právě enzymy. Problémem však je, že kyselé prostředí enzymy neutralizuje.

A kruh se uzavřel…  Teď už zřejmě začínáte chápat souvislosti.

A jak s tím souvisí nedostatek jódu?

O tom se dočtete více výše uvedeném článku. Takže jen tak ve zkratce …

Jód hraje primární roli při apoptóze, tedy řízené smrti buněk. Apoptóza je jako taková pojistka – když vše ostatní selhalo, buňka by měla spáchat sebevraždu. No, a pokud nezafunguje ani pojistka, rakovině pak už nic nebrání v jejím dalším růstu.

Jak tedy rakovinu léčit?

Jak vidíte, neexistuje jeden jediný faktor, který by způsobil rakovinu. Jde o soulad několika, které při vhodné kombinaci toto onemocnění vyvolají.

Ze stejného důvodu existuje i velké množství alternativních terapií na rakovinu a všechny mohou fungovat. Ne nutně je jedna terapie lepší než druhá.

Každá taková terapie se může zaměřovat na některý z uvedených faktorů. Pokud se přetrhne jen jedno spojení, celý řetěz se rázem roztrhne.

K předcházení a léčbě rakoviny je vhodné zkombinovat a zaměřit se na co nejvíce možných příčin – pravděpodobnost úspěchu je pak mnohem větší.

Pravdou však zůstává, že pro zvrácení rakoviny nejednou stačí i odstranění pouze jednoho či dvou faktorů.

Závěr

Doposud jsme vysvětlili, jak rakovina vzniká a jak přistupovat k její léčbě. Zbývá už jen zodpovědět druhou část otázky z titulky tohoto článku:

Proč se příčiny rakoviny tají?

Mnozí z vás už možná i tušíte proč. Samozřejmě, jsou za tím peníze. Na léčbě rakoviny nevydělávají tak, jak byste si to možná mysleli, jen farmaceutické firmy.

Na rakovině vydělává dokonce i stát a zdravotní pojišťovny, které léčbu platí. Jak je to možné? Vždyť to zní to jako nesmysl – jak může vydělávat ten, co to hradí?


Zdroj: The Root Cause of Cancer and Why It Has Been Kept a Secret

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *