16 varovných znaků, že máte játra přetížená toxiny. I proto možná přibíráte

16 varovných znaků, že máte játra přetížená toxiny. I proto možná přibíráteJátra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Odpovídají za množství důležitých procesů, nebo jinými slovy, jsou filtrem, přes který se zachycuje veškerý toxický materiál v těle. Navíc má i další důležité funkce.

Ve skutečnosti je však jejich mnohem víc, než byste si mysleli. Játra mají více, než 400 funkcí, počínaje trávením tuků a skladováním vitamínů a minerálů pocházejících ze zkonzumovaného jídla. Když vezmeme v úvahu tyto funkce, není překvapením to, že většina expertů játra považuje opravdu za jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. Důležité je však játra zbytečně nepřetěžovat, protože to může mít za následek vážné komplikace, které v některých případech mohou být dokonce fatální.

Jak si játra poradí s toxickými látkami?

V první fázi detoxikace, která nastává v játrech, se využívají enzymy, které rozkládají toxiny na méně škodlivé sloučeniny. V druhé fázi dochází k navázání těchto toxinů k dalším molekulám, které zvyšují jejich rozpustnost ve vodě. To má za následek to, že se snadněji vylučují z těla.

Snaha ochránit játra se vyplatí každému

Kromě toho, že někteří lidé se opravdu snaží o zdravý životní styl, i tak se vystavují toxinům z běžného prostředí. Proto je důležité se v každém případě věnovat detoxikaci, abychom si ochránili játra a tím i celé tělo.

Máte zpomalená játra?

Ti, kteří mají zpomalenou funkci jater, by se měli vyvarovat jejich zbytečnému přetěžování. Přebytečné toxiny, které játra nedokáží zpracovat, se ukládají v těle ve formě tukové tkáně.

Jakmile se toxiny dostanou do organismu, zůstanou tam, dokud se nezlepší funkce jater. Teprve pak se s nimi dokáže vypořádat. Na vlastním organismu můžete pozorovat několik příznaků toho, že játra nefunguje správně a její činnost je zpomalena. Bez ohledu na jejich závažnost je důležité podniknout určité kroky abychom obnovili správnou funkci jater a eliminovali toxiny hromadící se v našem těle.

Jaké jsou tedy nejčastější příznaky zpomalených jater? Jsou to únava, negativní emoce, soustavná bolest hlavy, letargie, nadměrné pocení, bolesti kloubů či svalů, potíže s trávením tuků, alergie, úzkost, deprese, zápach z úst, citlivost na chemikálie, náhlé přibývání a podobně.

Je velmi důležité si uvědomit, že zdraví ve skutečnosti začíná v kuchyni. Zdravé tělo vyžaduje zdravé jídlo a zvyky. Prvním krokem je odstranění polotovarů a nezdravých potravin a jejich nahrazení zdravými alternativami. Nejlepší, co můžete udělat, je připravovat si potraviny sami, ze surovin, které najdete v kuchyni. Jíst zdravě nemusí být tak komplikované, jak se může zdát, pokud se budete držet těchto jednoduchých rad:

Zdravá strava

 • kupujte čerstvé potraviny
 • vyvarujte se GMO produktů, konzumujte čerstvé ovoce a zeleninu
 • konzumujte vyváženou stravu
 • jezte živočišné i rostlinné bílkoviny, klíčící zrna, fermentované potraviny, zdravé tuky, syrové oříšky a semínka
 • vyvarujte se přepáleným olejům
 • vyvarujte se řepkovému, palmovému a slunečnicovému oleji
 • pijte dostatek vody
 • přijímejte dostatek zdravých tuků obsažených v avokádu, kokosu a podobně
 • konzumujte vlákninu: vláknina je obsažena v chia semínkách, artyčocích, avokádu, brokolici a podobně
 • omezte rafinované cukry, vyhněte se hnědému i bílému cukru
 • zaměřte se na zdroj síry v potravinách (sáhněte po česneku, brokolici, vajíčkách, cibuli, chřestu či po zelí)
 • omezte alkohol

3 nejlepší potraviny, které budou lahodit vašim játrům

Artyčok podpoří vaše játra a také zvýší produkci žluči. Má vysoký obsah vlákniny, která pomáhá redukovat „špatný“ LDL cholesterol. I po tepelné úpravě zůstává artyčok stále plný antioxidantů, které pomáhají v boji proti volným radikálům.

Kurkuma je extrémně silné protizánětlivé koření. Je schopna ochránit játra, a pomáhá jim se regenerovat. Pro maximální absorpci výživných látek vyzkoušejte „zlaté mléko.“ Vyrobíte si ho velmi jednoduše, tak, že zamícháte mléko s kurkumou.

Ostropestřec mariánský je nejlepší bylinou pro játra. Obsahuje účinnou látku s názvem siymarin, která mě vynikající protivirové a protizánětlivé vlastnosti. Také chrání jaterní buňky před poškozením.- Můžete si jej přidat do mléka, nebo sáhnout po jiné alternativě. Velmi tak pomůžete svým játrům.

Související 


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku